НОВИНИ

В Україні за 10 років побудовано елеваторів на 14 млн тонн одноразового зберігання збіжжя

09.07.2020 14:32
original

За останнє десятиліття в Україні введено в експлуатацію понад 14 млн т потужностей одноразового зберігання, розповів експерт в борошномельному та елеваторному бізнесі Олександр Лавринчук. Про це повідомляє Elevatorist, agronews.ua.

Приблизно 4 млн т з них, за його словами, – це елеватори портового типу, які спеціалізуються на перевалці зерна.

«У п’яти областях країни: Полтавської, Вінницької, Чернігівської, Черкаської та Кіровоградської, де зосереджено близько 35% виробництва зерна, спостерігається висока потреба в потужностях зберігання. Тому там було найбільш активне будівництво. Зі зміною клімату зростає потенціал елеваторного господарства в Західних і Північних областях, де в даний час спостерігається збільшення обсягів виробництва зерна», – зазначив Олександр Лавринчук.

За його словами, в Україні вже є понад 1 200 зерносховищ загальною потужністю зберігання близько 51 млн т. Майже третина з них – це високотехнологічні металеві силоси вітчизняного і зарубіжного виробництва місткістю від 1000 до 100 тис. т. Решта – звичайні залізобетонні складські будівлі та переобладнані «ключки» родом з колгоспного минулого.

«Тому якщо з кількістю (обсягами) потужностей зберігання у нас все добре, то з їх якістю (тобто ефективністю) ситуація далека від ідеальної. Саме в цьому напрямку є сенс далі розвиватися. З запуском ринку землі потреба в модернізації і розвитку переробної галузі буде дуже високою», – підсумував експерт.


Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: