ВАЖЛИВО

В Україні посилюється повітряно-ґрунтова посуха

24.09.2020 15:02
Foto-SuperAgronom

Відсутність дощів і переважання дуже теплої, в окремі дні спекотної як для вересня погоди обумовлювало в другій декаді місяця подальше посилення та поширення повітряно-ґрунтової посухи. Про це повідомляє Укргідрометеоцентр України, пише agronews.ua.

«Кумулятивна кількість опадів за період із 1 серпня до 20 вересня (період накопичення та формування вологозапасів ґрунту під сівбу озимих) на більшій частині території країни не перевищила 10-30% від норми, що менше, ніж під час посухи 2015 року», — підкреслили агрометеорологи.

Також наголошується, що протягом перших двох декад на території країни (за винятком західних областей і деяких районів північних областей, де опадів було менше за норму) випадання ефективних опадів не зафіксовано. Тривалість періоду без дощів досягла в більшості областей 50-60 діб.

«За експертною оцінкою, на 60-70% площ, призначених під сівбу озимих, волога у верхніх шарах ґрунту (0-10 і 0-20 см) майже була відсутня або була відсутня зовсім, лише на 10-15% площ у західних областях запаси вологи оцінювалися як достатні для сівби, проростання зерна й утворення сходів», — йдеться в огляді.

Водночас зазначається, що такі погодні умови були сприятливими для просихання насіння зерна кукурудзи, соєвих бобів, а також проведення збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур.

Нагадаємо, в Україні збільшилась чисельність гризунів на полях.


Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: