НОВИНИ

В Україні посилено механізм впливу на порушників земельного законодавства

10.09.2020 10:32
7c7ad0a-lend-690


Уряд прийняв постанову КМУ, яка вносить зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

«На сьогодні деякі сільгоспвиробники порушують порядок використання земельних ділянок — обробіток пасовищ, самовільне захоплення державних земель, адже чинний розрахунок збитків завданих державі не перевищує прибутків від використання земель. Крім того, місцеві бюджети недоотримують кошти від плати за землю», — прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він додав, що Уряд запроваджує ефективний механізм боротьби з порушниками земельного законодавства, збільшивши розрахунок збитків, орієнтовно, втричі. Це зробить порушення земельного законодавства економічно невигідним.

Так, постанова передбачає:

збільшення розмірів:

– сум середньорічного доходу від використання земель за цільовим призначенням;

– середньорічного додаткового доходу, отриманого внаслідок фактичного використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;

– нормативних втрат від знищення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, які використовуються при розрахунку розміру шкоди спричиненої внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу;

внесення змін до Методики в частині:

– порядку застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), який використовуються при розрахунку розміру шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Реалізація постанови сприятиме:

– зменшенню кількості правопорушень у сфері охорони та використання земель;

– збільшенню обсягів надходжень до державного та місцевих бюджетів за відповідними кодами бюджетної класифікації та від сплати платежів за землю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: