НОВИНИ

В Україні почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних

16.09.2020 17:32
ноутттт

Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації заявили, що останнім часом почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних та розрахунків коригування до них. Про це повідомляє пресслужба ЄБА, пише agronews.ua.

Як зазначають компанії, в переважній більшості причини блокування не вказуються. Також не зазначається, які саме додаткові документи потрібні для розблокування таких накладних чи розрахунків коригування.

Як приклад, у рішенні про блокування податкових накладних чи розрахунків коригування з ПДВ може бути зазначено відсутність коду УКТЗЕД, або коду виду діяльності у таблицях даних платника податку і, при цьому, таблиці містять саме ті коди, які нібито відсутні.

«Варто також зауважити, що критерії ризиковості платника ПДВ затверджені Постановою КМУ №1165, яка містить ряд суперечливих норм, що, в тому числі, і надає можливість ДПС у ручному режимі блокувати реєстрацію податкових накладних», — зазначили в ЄБА.

Крім того, при блокуванні накладної у рішеннях ДПС не зазначається у чому саме полягає ризиковість платника податків. При цьому, всі наступні накладні платника податку в автоматичному режимі блокуються і компанія в автоматичному режимі отримує квитанції про зупинення реєстрації всіх податкових накладних/розрахунків коригування.

Блокування відбувається навіть тих накладних, які не відносяться до тієї операції, яка, на думку контролюючого органу, є ризикованою без пояснення причини. Оскарження таких рішень в адміністративному порядку відбувається без фізичної присутності компаній, тому надати достатні пояснення та докази не завжди можливо.

Як відомо, процес розблокування є доволі довгим і блокування на підставі ризиковості платника податку призводять до припинення господарської діяльності, що в умовах карантину ще більше підриває економіку країни.

Водночас, в результаті — контрагент платника податку втрачає можливість скористатись податковим кредитом, в кращому випадку у періоді виписки податкової накладної з ПДВ, а в гіршому — взагалі.

До всього цього обурення бізнесу викликають ситуації, коли нульові розрахунки коригування з ПДВ, які не змінюють суми податкових зобов’язань постачальника блокуються, бо містять зміну номенклатури, а покупець, відповідно, втрачає право на податковий кредит.

«Одним із шляхів вирішення проблеми могло б стати внесення змін до Постанови КМУ №1165 в частині удосконалення критеріїв ризиковості платника податку. Йдеться про покладення зобов’язання на ДПС проводити розгляд таких скарг у присутності представників компаній. Крім того, обов’язково зазначати у рішеннях ДПС конкретну інформацію, що свідчить про ризиковість платника податку чи ризиковість операції», — додали в ЄБА.


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: