НОВИНИ

В Україні планують ввести плату за користування дорогами для вантажівок

04.06.2020 18:02
scania-r730-v8-scania-trucks

У Верховній Раді України зареєстровано законопроекти, які передбачають введення плати за використання автомобільних доріг. Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури України, пише agronews.ua.

Зокрема, законопроекти №3544 і №3545 передбачають впровадження системи збору плати за проїзд по автодорогах для вантажного транспорту з дозволеною загальною масою 12 т і більше. Це буде здійснюватися за допомогою супутникових технологій (систем GNSS). Залучені від збору кошти будуть направлятися на розвиток і утримання дорожнього господарства.

«Найважливіше – ці проекти повинні бути максимально збалансованими. Необхідно враховувати інтереси всіх учасників процесу, слухати бізнес, щоб захистити його від можливих наслідків », – сказав міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Він додав, що основна мережа автомобільних доріг в Україні була побудована до 2000 року, з урахуванням норми навантаження 6-7 тонн на вісь, а сучасні нормативні розрахункові навантаження для автомобільних доріг становлять 11,5 тонни на вісь.

«Система збору плати за проїзд вантажівок застосовується в Євросоюзі, але ми повинні врахувати всі можливі наслідки для українських перевізників від введення норм, які передбачені в законопроектах», – додав Криклій.

Нагадаємо, фермер заплатив 25 тис. грн за фейковий трактор.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: