ГОЛОВНЕ

В Україні оприлюднено стан озимих культур

06.03.2021 08:09
Озимые культуры на даче 1

Зимуючі культури в  Україні упродовж лютого знаходилися в стані зимового спокою. Перезимівля відбувалася задовільно. Про це повідомляє Гідрометцендру України, пише agronews.ua.

«Мінімальна  температура  ґрунту на глибині залягання вузла кущіння  озимих культур (3 см) на більшості площ знижувалася до мінус 2-8°С, що значно вище критичної температури вимерзання», — зазначили метеорологи.

Лише у східних,  Одеській,  Херсонській, Київській, Житомирській та Рівненській областях мінімальна температура ґрунту на глибині 3 см короткочасно  знижувалася до мінус 9-12°С, що близько до критичної температури вимерзання озимого ячменю та ріпаку», – зазначили метеорологи.

За зимовим визначенням запасів вологи (зразки ґрунту відібрані з полів 8 лютого 2021 р.) у метровому шарі ґрунту містилося від 122 до 180 мм продуктивної вологи, у західних, Житомирській, північно-західних районах Вінницької та північних районах Чернігівської та Сумської областей — від 190 до 270 мм продуктивної вологи, що близько та більше середніх багаторічних показників. 

В окремих районах Одеської, Запорізької та Херсонської  областей вологозапаси  метрового  шару   ґрунту  становили  від  90 до 120 мм продуктивної вологи, що менше  середніх багаторічних.

За узагальненням результатів відрощування монолітів зимуючих культур (зразки від 25 січня 2021 р.) на посівах в окремих районах Донецької, Луганської, Сумської,  Харківської  та Рівненської областей виявлено зрідженість посівів озимої пшениці до 10%  загиблих рослин, що в межах природної зрідженості. Зрідженість від 11 до 20% відмічена у Луганській  та Харківській областях. В основному це слаборозвинені з осені рослини, які увійшли в зиму у фазах проростання зерна та сходів.

«Суттєвої зрідженості озимого жита, озимого ячменю, озимого ріпаку та  багаторічних трав не виявлено», — додали у відомстві.

За результатами відрощування гілок плодових культур  після зниження мінімальної температури повітря до мінус 20-25 °С,  у Сумській, Чернігівській, Черкаській, Миколаївській, Київській, Харківській та Чернігівській областях — до мінус 26-29 °С, було відмічено пошкодження бруньок плодових дерев (абрикосу, сливи, груші, яблуні) та винограду.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: