АНАЛІТИКА

Стало відомо, яку лікарську рослину найрентабельніше вирощувати в Україні

14.09.2020 07:02
kakoe-nazvanie-imeyut-cvety-vneshne-napominayushhie-romash-750x450

Рентабельність бізнесу при вирощуванні ехінацеї пурпурової досягає 210%. При цьому з одного гектара можна отримати понад 170 тис. грн. чистого прибутку при інвестиціях в вирощування на рівні 85 тис. грн./га. Таку думку висловив технолог-консультант по вирощуванню лікарських рослин компанії “Шлесем-Україна” Олександр Губанов під час онлайн-вебінару “Промислове та присадибне вирощування трав’яний і кореневої груп лікарських рослин”.Про це повідомляє и Seeds, пише agronews.ua.

Зокрема Олександр Губанов зазначив що ехінацея пурпурова є культурою, яка простіша в вирощуванні, ніж валеріана. А попит на неї сьогодні різко підвищився через світову пандемію коронавірусу, адже ця рослина є імуномодулятором при різних захворюваннях.

“На цьому тлі ціна на ехінацею підвищилася в два рази. Якщо в минулому році за 1 кг трави можна було отримати 20-25 грн, то сьогодні ціна становить 40 грн/кг. Ціна кореня на сьогоднішній день складає близько 120 грн/кг”, – сказав Олександр Губанов.

Фахівець також зазначив, що при правильному дотриманні всіх необхідних заходів, з 1 га можливо отримати 15 ц/га сухого кореня і близько 35 ц/га – сухої трави.

Він також зазначив, що на сьогодні основна частина сировини, що вирощується в Україні, реалізується на зарубіжних ринках. Частина ж сировини залишається в Україні і використовується для виготовлення лікарських засобів або в харчовій промисловості.

Нагадаємо, на Вінниччині фермерка збирає великі врожаї помідорів.


Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: