НОВИНИ

В США створили роботизовану руку для збору ожини

21.05.2023 17:22
sborezhevikiruka2-920x517

При розробці першим кроком у процесі цього проєкту було визначення сили, необхідної для збору ожини вручну з найменшим пошкодженням плодів. Вчені-дослідники з Арканзасу і Джорджії (США) показали, що ніжну і свіжу ожину, яку зазвичай збирають вручну для збереження якості та структури плодів, тепер можуть збирати й спеціалізовані роботи, передає AgroExpert.md, пише agronews.ua.

Для цих цілей американські вчені розробили розумну роботизовану руку з м’яким захопленням.

Першим кроком у процесі цього проєкту було визначення сили, необхідної для збору ожини вручну з найменшим пошкодженням плодів. Виходить, що для ефективного збору врожаю потрібно близько половини Ньютона, одиниці сили.

Щоб з’ясувати, яке зусилля потрібне для того, щоб зірвати ожину і заподіяти їй якнайменше шкоди, проєктна група розробила силіконові манжети для пальців із біометричними датчиками, які вимірювали силу, яку людина докладала до своєї руки, щоб захопити та зібрати ожину.

За допомогою датчика сили, який людина носила прямо на руці, дослідник Маєрс зібрав понад 2000 ягід ожини у комерційних виробників в Арканзасі, на фермах Sta-N-Step Farm і Neal Family Farm.

Дані показали, що найбільшу силу прикладав великий палець, за яким слідував середній, вказівний і безіменний пальці. Було відібрано чотири свіжих сорти, виведені в Арканзасі: Natchez, Osage, Prime-Ark Traveler і Sweet-Ark Caddo. Ожину оцінювали після 21 дня зберігання в холодильнику за температури 35 градусів за Фаренгейтом.

Дослідники порівняли якість ожини з датчиком сили й без нього, і результати показали, що розумна рукавичка для пальців не впливає на якість ягід. Дослідження також засвідчило, що для збирання ожини необхідно всього три придатки замість чотирьох.

Другий етап дослідження був проведений співробітниками Ченом і Гундерманом під час їхньої роботи в Університеті Арканзасу, де було розроблено профільне м’яке роботизоване захоплення з трьома зубцями, яке приводили в рух сухожилля руки, з використанням товстої гітарної струни як сухожилля.

Сили, докладені для захоплення, стабілізації та збирання ожини за допомогою захвата, не викликали надмірного пошкодження після зберігання в холодильнику протягом 21 дня.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: