Нове рішення України щодо “зернового коридору” працює: країна з кожним місяцем нарощує обсяги експорту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон.
Читай нас також у Viber та Telegram.
За його інформацією, цього маркетингового року Україна вже експортувала 21 млн тонн сільськогосподарської продукції.
“Це трохи менше, ніж минулого. Це включає в себе перші два місяці — липень та серпень, коли угода практично була припинена через те, що росія вийшла, й ми шукали нові шляхи, як це зробити. На сьогодні ми вийшли й нарощуємо наші обсяги, і я думаю, що рік ми закінчимо з кращими показниками, ніж минулий. Угода працює, і вона працюватиме, що б там не було. Зараз, після того, як Туреччина, Румунія, Болгарія об’єдналися в розмінуванні припортової території, прилеглої до їхніх територіальних вод, думаю, що кількість суден, які захочуть заходити до нас на навантаження, збільшиться”, — сказав Гапон.
За його словами, під час осінньої посівної аграрії засіяли всі ті площі, які планували.
“Те, що буде навесні, — будемо молити Бога, щоб наші Збройні сили не дали просуватися ворогу. І ми також точно плануємо засіяти всі ті площі, які були минулого року. Проблем із посівним матеріалом на сьогодні немає. Є проблеми з фінансуванням, бо не всі хочуть фінансувати. Особливо страждають дрібні підприємства. Але ці проблеми уряд намагається вирішувати”, — зазначив Гапон.
Він також розповів, що війна не вплинула на можливості росії експортувати зернові та зернобобові культури. Однак у країни-агресора є великі проблеми з посівним матеріалом та засобами захисту рослин.
“Вони прийдуть до тієї ситуації, яка зараз є в білорусі, коли практично все замінено на білоруські аналоги. Аналоги — це ж геть не те… Ми бачимо по врожайності навіть тих областей білоруських, які розташовані поблизу України — Гомельської, Могильовської, Брестської областей — за минулий рік вона впала на 20%. Тому це чекає й на росію, й поступове падіння триватиме. Не зможуть вони всередині країни робити те, що вони закуповували в Європі й у деяких канадських підприємств, американських підприємств”, — прогнозує голова “Української аграрної асамблеї”.
За його словами, у майбутньому зниження врожайності в рф через ці проблеми вплине й на її експортні можливості.