НОВИНИ

В рф великі проблеми з посівним матеріалом та засобами захисту рослин

25.01.2024 15:19
zasobi-zahistu-roslin_novabud

Нове рішення України щодо “зернового коридору” працює: країна з кожним місяцем нарощує обсяги експорту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон.

За його інформацією, цього маркетингового року Україна вже експортувала 21 млн тонн сільськогосподарської продукції.

“Це трохи менше, ніж минулого. Це включає в себе перші два місяці — липень та серпень, коли угода практично була припинена через те, що росія вийшла, й ми шукали нові шляхи, як це зробити. На сьогодні ми вийшли й нарощуємо наші обсяги, і я думаю, що рік ми закінчимо з кращими показниками, ніж минулий. Угода працює, і вона працюватиме, що б там не було. Зараз, після того, як Туреччина, Румунія, Болгарія об’єдналися в розмінуванні припортової території, прилеглої до їхніх територіальних вод, думаю, що кількість суден, які захочуть заходити до нас на навантаження, збільшиться”, — сказав Гапон.

За його словами, під час осінньої посівної аграрії засіяли всі ті площі, які планували.

“Те, що буде навесні, — будемо молити Бога, щоб наші Збройні сили не дали просуватися ворогу. І ми також точно плануємо засіяти всі ті площі, які були минулого року. Проблем із посівним матеріалом на сьогодні немає. Є проблеми з фінансуванням, бо не всі хочуть фінансувати. Особливо страждають дрібні підприємства. Але ці проблеми уряд намагається вирішувати”, — зазначив Гапон.

Він також розповів, що війна не вплинула на можливості росії експортувати зернові та зернобобові культури. Однак у країни-агресора є великі проблеми з посівним матеріалом та засобами захисту рослин.

“Вони прийдуть до тієї ситуації, яка зараз є в білорусі, коли практично все замінено на білоруські аналоги. Аналоги — це ж геть не те… Ми бачимо по врожайності навіть тих областей білоруських, які розташовані поблизу України — Гомельської, Могильовської, Брестської областей — за минулий рік вона впала на 20%. Тому це чекає й на росію, й поступове падіння триватиме. Не зможуть вони всередині країни робити те, що вони закуповували в Європі й у деяких канадських підприємств, американських підприємств”, — прогнозує голова “Української аграрної асамблеї”.

За його словами, у майбутньому зниження врожайності в рф через ці проблеми вплине й на її експортні можливості.


Перегляди: 91
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: