Чотири особини чорного лелеки (Ciconia Nigra) зафіксував орнітолог природного заповідника «Медобори» Арсен Капустинський під час харчових міграцій на річці Голодні стави Чортківського району. Про це повідомили на сторінці заповідника у фейсбуці.
![](https://teren.in.ua/uploads/media/32/8e/328e4dddbd015273af755a13f8051f90_w1920.jpg)
Чорний лелека є рідкісним птахом, популяція якого є під загрозою через деградацію місць гніздування внаслідок вирубування лісів, знищення та спотворення лісів у смузі лісостепу та турбування з боку людини.
![](https://teren.in.ua/uploads/media/ea/bb/eabbb8889efbaca2ceeee8f5997a7fc1_w1920.jpg)
Для збереження виду необхідна сувора охорона старих лісів, усунення фактору неспокою з боку людей, природовідповідне ведення лісового господарства, охорона та відновлення водно-болотних угідь.
Чорний лелека охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Бернською та Боннською конвенціями, Угодою AEWA та конвенцією CITES.
![](https://teren.in.ua/uploads/media/24/2d/242dfdce18e8512f9fe0efbea1e92075_w1920.jpg)