АГРОРЕГІОНИ

В одному з регіонів виготовляють вино та бренді з лохини

17.03.2023 16:20
561

Олександр та Юлія Горбатюки, засновники ФГ «Ягідна поляна», розвивають переробний бізнес – із ягід лохини виготовляють вино та бренді. Крім цього виробляють і ягідні смаколики: джеми, пастилу, мармелад та соуси. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Перші вина з лохини засновники сімейного бізнесу почали виготовляти приблизно у 2014 році. Відтоді багато експериментували, зокрема з цукристістю, поки не дійшли до тої якості, якою зараз задоволені.

«Для виготовлення вина придатні не всі сорти лохини. Нам подобається Норд Кантрі – низькоросла лохина, ідеальна не тільки для вина, а й для переробки загалом. Перевага цього сорту – високий вміст цукру. Цей сорт дає багато ягоди, яка доволі дрібна. Завдяки тому, що в ній багато клітковини, вона має насичений колір.

Ягоди іншого сорту не такі насичені за кольором, тому вино з них не було б такого привабливого кольору. Ми виготовляємо натуральне вино, специфічного обладнання немає.

Бродіння відбувається без винних дріжджів. Для фільтрації є італійські насоси, які забирають вичавку, осад. Вино не пастеризується. Для розливу використовуємо напівавтоматичні розливні ємності. Конвеєру немає. Це крафтова ручна продукція, – розповідає Олександр Горбатюк.

За сезон Олександр та Юлія виготовляють близько 3 тонн вина з лохини. Продають його у крафтових фермерських магазинчиках на Київщині (Київ, Вишгород, Бровари, Ірпінь) та онлайн завдяки фейсбук-сторінці.

Перед війною засновники ФГ «Ягідна поляна» почали виготовляти бренді та вишнівку.

«Бренді дуже цікаве, бо це ягідний дистилят, який потрібно переганяти на мідному аламбіку. Ягода має багато сірки, і мідь забирає її. Завдяки цьому ми отримуємо якісний продукт, який не викликає похмілля і має гарні смакові властивості.

Він переганяється до 74-77%, потім до 9 місяців напій витримуємо в дубових діжках, щоб він набрав аромату. Так з’являються горіхові, дубові нотки у бренді», – розповів Олександр Горбатюк.

Вишнівка з лохиною, за словами Олександра, – це десертний напій зі смаком вишневої кісточки й неймовірним присмаком лохини міцністю приблизно 33-35%.

«Від початку війни змінився потік клієнтів. Багато фермерських магазинів закрилося. Є постійні клієнти. Але десь 60 % наших покупців виїхало за кордон. Проте бачимо тенденцію, що люди повертаються, і ми сподіваємося, що наступний рік буде кращим, і працюємо з вірою в перемогу», – підсумовує Олександр Горбатюк.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: