АГРОВІДЕО

В Іспанії фермери заблокували автомобільний рух

16.05.2023 17:07
ispaniya_zasuha

Фермери Каталонії, що в Іспанії, виїхали тракторами на шосе, заблокувавши автомобільний рух. Так вони закликають уряд Іспанії допомогти їм на тлі небувалої посухи. Про це повідомляє ntdtv, пише  gronews.ua.

Національне метеорологічне агентство країни повідомило, що квітень цього року став найсухішим і найтеплішим з початку ведення спостережень 1961-го.

Найбільше постраждали Каталонія та Андалусія. Тут водосховища в середньому заповнені лише на чверть. Сільськогосподарські профспілки вимагають від влади надати субсидії, податкові та трудові пільги, а також забезпечити фермерів хоча б мінімальним обсягом води для іригації.

Протестувальники кажуть, якщо не вжити заходів, то цього року вони не отримають і 5 % звичайного обсягу врожаю.

«Уряд мусить нам допомогти, вигадати спосіб, щоб ми зібрали те, що зараз маємо. Нас підтримують, але гроші постійно надходять пізно. Погано. Надто багато проблем».

Тим часом іспанська поліція й далі арештовує на півдні країни фермерів, які бурять незаконні свердловини. Затримали вже понад 25 осіб.

Загалом в Андалусії виявили понад 250 незаконних колодязів, свердловин і ставків, які використовували для вирощування тропічних плодів та фруктів. Прогнозований збиток від них оцінюють у 10 мільйонів євро.

Іспанія — найбільший у Європі виробник тропічних фруктів, для яких потрібно багато води. Тепер через посуху їх виробництво може різко зменшитися. Так, очікують, що врожай авокадо цього року буде на чверть менший, ніж звичайно.


Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: