НОВИНИ

В Брюсселі розпочалися роз’яснювальні зустрічі Єврокомісії та України по темі с/г

26.04.2024 10:11
2

Єврокомісія розпочала роз’яснювальні зустрічі з українським представниками щодо здійснення офіційного скринінгу в рамках переговорного розділу 11 «Сільське господарство та розвиток сільських територій». Українську делегацію очолює заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич. Про це повідомляє Мінагрополітики, пише agronews.ua.

У вступному слові заступник Міністра подякував ЄС за непохитну підтримку України під час  повномасштабної віроломної війни росії проти українського народу. 

“Незважаючи на постійні бойові дії, інтенсивні обстріли росією українських міст, сіл і енергетичної інфраструктури, для нас дуже важливо рухатись до нашої мети – вступу до ЄС. Ми розуміємо, що цей шлях буде непростим, а переговори в аграрній сфері – тим більше. Ми дуже вдячні Європейській Комісії за можливість взяти участь в цій роз’яснювальній зустрічі, навіть на місяць раніше, ніж було заплановано. Сподіваємось на подальшу співпрацю та взаємну підтримку на шляху вступу України до ЄС”, – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Розʼяснювальні зустрічі по розділу Сільське господарство та розвиток сільських територій триватимуть 25-26 квітня. 29-30 квітня – по розділу Безпечність харчових продуктів, ветеринарна, фітосанітарна політика. У кінці травня – по розділу Рибництво.

Після цих зустрічей по кожному із розділів Україна зобовʼязана провести представлення свого прогресу по розділах. На підставі цих презентацій Єврокомісія буде проводити скринінг законодавства і надавати конкретні рекомендації. Тобто, що необхідно Україні виконати для того, щоб відкрити перемовини по конкретному розділу.

Роз’яснювальні зустрічі Європейської Комісії з питань сільського господарства спочатку планувались на кінець травня 2024 року. На прохання Міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Сольского їх перенесли на квітень.

Довідково: Пояснювальні зустрічі Єврокомісії – це частина процесу перевірки відповідності законодавства України, як країни-кандидата до права ЄС. 

Установча зустріч із започаткування скринінгу (оцінки відповідності) українського законодавства праву ЄС відбулась 25 січня 2024 року.Перегляди: 23
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: