НОВИНИ

УЗА закликає відмовитись від законодавчих нововведень з регулювання експорту зерна

17.11.2023 08:07
20220610114124-1127

Українська зернова асоціація висловлює стурбованість через сплеск ініціатив нового законодавчого регулювання експорту зерна, коли на ринку вже почали діяти нові правила експорту, запроваджені урядом України. Відповідну заяву УЗА оприлюднила 16 листопада.

Як зазначили в асоціації, наразі у Верховній Раді України народні депутати вже зареєстрували низку альтернативних законопроєктів, «які нібито спрямовані на покращення регулювання ринку зерна, тоді як зернова галузь в умовах війни намагається відновити експорт зерна, зокрема й через тимчасовий гуманітарний коридор».

«Вважаємо, що нещодавнє запровадження КМУ нових правил експорту агропродукції, які тільки-но починають працювати, повинні бути протестовані на предмет ефективності та не створювати перешкод для критично важливого для держави, бюджету та оборони експорту України. Є сподівання учасників ринку, що нові правила експорту полегшать роботу експортерам, які працюють прозоро і повністю виконують вимоги законодавства щодо повернення валютної виручки від експорту до країни», – йдеться в заяві.

Водночас УЗА вважає, що поява великої кількості законодавчих ініціатив у парламенті, спрямованих на регулювання експорту зерна, коли ще не відпрацьована система експорту відповідно до нових правил, може ускладнити ситуацію й на так досить зарегульованому ринку зерна та призведе до значного скорочення експорту, а відтак і зниження цін на зерно українських аграріїв.

На думку членів УЗА, поспішні законодавчі нововведення в умовах впровадження урядом нових правил експорту можуть значно погіршити умови роботи для відповідальних та сумлінних експортерів. Так, у запропонованих законопроєктах фактично пропонується запровадження ручного регулювання експорту через індикативні ціни, коли будь-який податківець чи митник зможе блокувати кожну окрему експортну операцію на власний розсуд, що значно підвищує ризик корупції.

«На наш погляд, Кабінет міністрів України розробив і впроваджує ефективні рішення з покращення прозорості на ринку зерна та забезпечення повернення валютної виручки від його експорту в країну. Необхідно, щоб ця система запрацювала, продемонструвала ефективність чи виявила проблемні моменти для експорту, перед тим як вносити зміни до законодавства щодо регулювання експорту зерна», – резюмується у зверненні.


Перегляди: 26
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: