НОВИНИ

Уряд та НБУ напрацьовують зміни у здійсненні експорту деяких сільгосптоварів

20.02.2024 13:16
3

Уряд і Нацбанк наполягають на ідеї прив’язки відшкодування ПДВ до повернення валютного виторгу в рамках боротьби з його неповерненням. Але податковий комітет ВРУ проти. Про це повідомляє Дебет-Кредит, пише agronews.ua.

Уряд доопрацьовуває законопроєкти 10168-2, 10169-2.

За словами народного депутата України Ніни Южаніної, Кабмін і Нацбанк наполягають на ідеї прив’язки відшкодування ПДВ до повернення валютного виторгу в рамках боротьби з його неповерненням. Вона підкреслила, що про це розповів голова податкового комітету ВРУ Гетманцев.

При цьому законопроєктами і так передбачено застосування таких інструментів, як:

  • СМКОР (при заблокованій податковій накладній аграрії хочуть позбавити можливості вивезення і відвантаження товарів);
  • обмеження бюджетного відшкодування ПДВ (його передбачено не застосовувати, лише якщо митне оформлення товарів здійснено на підставі податкових накладних, зареєстрованих на умовах механізму безумовної реєстрації).

При цьому запуск такого складного механізму, як прив’язка відшкодування ПДВ до повернення валютної виручки, є технічно складним, вважає Гетманцев, а тому на рівні комітету від цієї ідеї відмовилися.

«Але Кабінет Міністрів на ній наполягає. І вже два місяці, як ми очікуємо від Кабінету Міністрів фінальної редакції, яка дасть змогу це реалізувати. Я не вірю в те, що вона існує, але ми почекаємо», – зауважила Южаніна.Перегляди: 57
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: