НОВИНИ

Українські винахідники презентували косарки для саперів

08.06.2024 17:17
Image

Одразу дев’ять українських команд розробників презентували свої винаходи, які допоможуть саперам скошувати густу траву на ділянках, що потребують розмінування. Презентація відбулась в рамках першого етапу хакатону «Безпечне поле», проведеного за ініціативи Міністерства економіки України спільно із Київською школою економіки, йдеться у повідомленні Мінекономіки, пише agronews.ua.

«Головний запит до розробників – створити роботизовані косарки, які зможуть ефективно скошувати рослинність і при цьому мають бути недорогі у виробництві, щоб у разі підриву такі машини можна було швидко замінити. На полі зі скошеною травою нижчий рівень небезпеки для сапера, адже йому легше виявити вибухонебезпечні предмети. А це, своєю чергою, суттєво прискорює процес розмінування», – зазначив начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин.

Девʼять команд презентували різні продукти для скошування рослинності: від мультиплатформ до роботизованих тракторів. Ціновий діапазон таких виробів – від $5,5 до $19,5 тисяч доларів за одиницю. Окремі розробники мають спроможність виготовляти від 30 до 100 косарок в місяць.

Учасники хакатону отримали оцінки та зауваження з боку журі, до складу якого входили зокрема військові, які безпосередньо займаються розмінуванням. Після доопрацювання прототипи випробують в польових умовах.

За підсумками випробувань та проходження сертифікації, машини можуть бути закуплені для потреб саперів як державних структур, так і приватних операторів протимінної діяльності.Перегляди: 55
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: