НОВИНИ

Українські чиновники за людські податки підтримують білоруських виробників

14.09.2021 15:04
belorussia-flag

Українські держпідприємства продовжують закуповувати автомобільну техніку в Білорусі, попри всі санкції, введені урядом країни проти Білорусі та режиму Лукашенка. Це випливає з даних системи Prozorro. Про це повідомляє Перший діловий, пише agronews.ua.

Зокрема, користувачі помітили, що великою популярністю в українських держпідприємств користується автокран КС-45729А-С-02 від білоруського виробника «Мінський автомобільний завод».

Наприклад, такий кран хочуть взяти комунальники з Херсона, держпідприємство «Укргідроенерго», міськрада Броварів, Маріупольський водоканал.

Нагадаємо, що ще 20 листопада 2020 року Україна слідом за Євросоюзом ввела санкції проти Білорусії. Про це повідомили в пресслужбі Європарламенту. А 7 липня 2021 року уряд України схвалив черговий пакет санкцій проти Білорусі. Київ також припинив авіасполучення з Білоруссю на тлі інциденту з літаком Ryanair.

Також білоруська сторона припинила постачання бензину «А-95» на Україну. Це досить серйозний удар, позаяк білоруський імпорт забезпечував 50% українського ринку 95-го бензину.

На тлі цього, українські постачальники техніки продовжують купувати у Білорусі її автокрани, повністю ігноруючи український ринок. Подібні випадки були й раніше, зокрема, у Львові спочатку купили автобуси в Білорусі, однак потім відмовилися.

Свого часу ще до санкцій українські чиновники масово лобіювали закупівлю білоруської техніки, що наштовхує на думки про непогані відкати. Але навіть на увазі напруженості між двома державами, закупівлі білоруської автотехніки не припиняються, і це при тому, що українські підприємства готові запропонувати аналогічну техніку за ціною, набагато нижчою, ніж пропоную білоруські виробники. Однак, без заохочення закупівлі техніки в українських підприємств у чиновників не склалися. А це означає, що держбюджет зазнає втрат від таких дій, страждає і міжнародний імідж країни.

Нагадаємо, що в Білорусії в серпні минулого року відбулися президентські вибори. ЦВК країни оголосив, що балотувався на шостий термін Лукашенко набрав 80 відсотків голосів. Це викликало масові протести, які тривали кілька місяців. Перші акції жорстко розганялися, відомо про загиблих учасників протесту. Правозахисники налічують понад 500 політв’язнів в Білорусі. Євросоюз ввів чотири пакети санкцій проти республіки. До санкцій підключилася і Україна, але не українські чиновники.

А де ж патріотизм і національний інтерес? Де захист національного виробника? Де ж банальні розрахунки про вартість української та білоруської техніки?

Таким чином, українські чиновники в черговий раз доводять, що поки уряд і ЄС ведуть війну з режимом диктатора і пособником РФ, Україна спокійнісінько за гроші з бюджету підтримує білоруських виробників.

Нагадаємо, що Хакери атакували українські приватні аграрні підприємства.Перегляди: 11
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: