НОВИНИ

Українська соя не потрапить під заборони від ЄС

20.04.2024 09:07
soya

Соя є дуже важливою культурою, від якої залежить Європа, адже рівень її імпорту складає 85% від внутрішнього споживання. Основними гравцями-експортерами на ринку сої в ЄС є Латинська Америка, Бразилія, США, Канада та Україна. Про це розповів виконавчий директор асоціації «Дунайська соя» Володимир Пугачов. Повідомляє  AgroPortal.ua, пише agronews.ua.

“Загальний рівень споживання сої та соєвого шроту в перерахунку на соєві боби в Європі складає приблизно 30 млн т щорічно. Внутрішній рівень виробництва сої в ЄС — 1-1,5 млн т. При цьому рівень виробництва сої в Україні становить 4 млн т, або навіть 5,5 млн т, як прогнозується на цей сезон. І ці обсяги все одно не покриють внутрішню потребу європейців. Минулого року експорт української сої до Європи склав приблизно 40%”, – підкреслив експерт.

Крім того, Україна дуже залежить від можливості перевезень урожаю Чорним морем. З моменту запуску українського зернового коридору завдяки ЗСУ наразі обсяги експорту всієї сільськогосподарської продукції виходять на майже довоєнний рівень. Експерт зазначив, що соя також активно експортується через порти, незважаючи на те, що основним покупцем української сої є ЄС. Через порти експорт значно вигідніший, ніж залізницею чи автотранспортом.Перегляди: 92
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: