АНАЛІТИКА

Українська пшениця почала зростати в ціні

11.04.2024 07:05
3

Українська пшениця, на яку є великий попит на світовому ринку, почала зростати в ціні. Про це повідомляє АПК-Інформ, пише agronews.ua.

«У квітні вже експортовано 541 тис. тонн пшениці. Частина продукції, яку не вдалося вивезти в березні, буде відправлена з України у квітні. Тому саме в цьому місяці можемо вийти на рівень експорту 3 млн тонн – це відбудеться  за рахунок березневих контрактів. Імпортери готові чекати поставки пшениці, попит на яку зростає!» – прогнозують аналітики.

Також вони зауважили, що збільшення попиту на українську зернову підтримується прогнозами падіння виробництва пшениці в ЄС, США та Україні, тобто практично у всіх ключових експортерів. Так, якщо минулого сезону Україна багато експортувала за рахунок великих запасів, то цьогоріч вони не перевищать 1 млн тонн, оскільки працюють порти.

При цьому посівні площі скорочуються, пшениці буде зібрано менше. Перші оцінки експортного потенціалу української пшениці в новому сезоні вже знижені на 3-4 млн тонн.

«І хоча на українському СРТ-ринку минулого тижня відбулося просідання цін, ринок оживає, ціни повертаються на попередні рівні і будуть зростати. Наш основний конкурент – російська пшениця – подорожчала за останні тижні на $8-10 за тонну. Як мінімум на $2-3 за тонну піднімуться цінники на українську пшеницю до кінця тижня», – зазначають експерти. 

Згідно з їх прогнозом, умовні ціни на пшеницю на базисі СРТ до кінця тижня складуть близько $175 за тонну в дунайських портах, $170 за тонну – в глибоководних портах, $198-203 за тонну – на базисі DAP Констанца.

«За очікуваннями, попит на пшеницю буде й надалі рухати ринок пшениці вгору», – додають аналітики.Перегляди: 380
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: