НОВИНИ

Українцям масово відмовляють у прийомі заяв на компенсацію за зруйноване житло

20.05.2023 17:18
vojna-yrpen2-696x391

Українцям, які втратили житло через війну, або їхнє житло зазнало значних ушкоджень, виплатять компенсацію за зруйноване житло. Зараз держава розпочинає виплату грошей на ремонт помешкань, які підлягають відновленню. Однак громадяни масово зіткнулися з тим, що в них не приймають заяви на компенсацію. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

Чому так сталося, і що слід негайно зробити, роз’яснили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

У громадян не приймають заяви на виплату компенсації за зруйноване житло через те, що їхнє житло не відображається в Дії. А якщо його там немає, то й ніяких документів на виплати у заявника не приймають.

Так сталося через те, що у багатьох українців немає запису щодо права власності на житло у Державному реєстрі речових прав (ДРРП). Причому такі випадки непоодинокі. Як з’ясувалося, через низьку юридичну грамотність населення та відвертий правовий нігілізм такого запису немає у двох третин громадян, які подають заяви на компенсацію.

Як вирішити проблему?

Виправити ситуацію можна двома способами:

  1. При безпосередньому візиті до органу державної реєстрації;
  2. Онлайн.

1.У першому випадку треба нанести візит державному реєстратору при органі місцевого самоврядування у громаді, на території якої знаходиться зіпсоване житло. Реєстратор має внести дані в Державний реєстр. Якщо даних недостатньо для внесення в реєстр, то він зробить запит у БТІ щодо підтвердження права власності на житло.

Вирушаючи до державного реєстратора, слід запастися такими документами:

  • паспортом;
  • податковим номером;
  • документами, що засвідчують ваше право на нерухоме майно (свідоцтвом про право власності, виданим нотаріусом, свідоцтвом про право на спадщину, свідоцтвом про придбання майна тощо) або їхніми копіями.

Якщо документи на право власності частково відсутні, їх треба відновити у нотаріуса або державного реєстратора. А якщо їх зовсім немає, то встановити своє право на володіння нерухомим майном можна тільки через суд.

2.У другому випадку можна подати документи на реєстрацію онлайн.  

“Потрібно подати заяву на державну реєстрацію прав на нерухоме майно, що виникло до 2013 року, через портал Дія, підписавши її кваліфікованим електронним підписом (КЕП)”, – йдеться в інформації від Мінрегіону.

Потрібну форму заяви можна знайти та заповнити онлайн за таким посиланням: https://diia.gov.ua/services/derzhavna-reyestaciya-prav-na-neruhome-majno

Разом із заявою треба завантажити й документи, які підтверджують ваше зареєстроване право на об’єкти нерухомості, набуте вами до 1 січня 2013 року. При цьому слід пам’ятати, що ці документі мають бути завантажені у форматі PDF або JPEG.

З усіх питань, що стосуються програми єВідновлення, можна звертатись на урядову гарячу лінію 1545 (кнопка 2).Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: