НОВИНИ

Українцям через кілька тижнів перерахують пенсії

12.05.2023 10:15
pensii-1

У червні оновлені пенсії отримають українці, котрі після виходу на пенсію продовжують працювати. У Пенсійному фонді нагадали, що перерахунок відбувається заднім числом, а отже українці отримають підвищені пенсії разом із надбавками за квітень та травень. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

Розмір надбавок буде відрізнятись. Наприклад, на доплату до пенсії у розмірі 1000 грн у червні можуть претендувати українці, які на даний момент отримують пенсію 5842 грн та при виході на заслужений відпочинок мали 35 років стажу.

У цьому випадку місячна надбавка після перерахунку становить 333 грн. Але оскільки у червні виплачуються гроші за квітень та травень, то 333*3=999 грн. Відповідно пенсія збільшиться майже на 1000 грн. Далі щомісяця такий пенсіонер отримуватиме по 6175,1 грн.

Близько 2,7 млн пенсіонерів в Україні продовжують працювати. Серед них велика кількість бюджетників (лікарі, медики, держслужбовці). Усі інші категорії пенсіонерів отримали проіндексовані пенсії у березні. Середній розмір надбавки становив 579,1 грн.

Варто врахувати, що в червні надбавку до пенсії отримають не всі пенсіонери, а тільки ті, у кого з моменту останнього перерахунку пенсії або її призначення минуло не менше 24 місяців. На сьогоднішній день в Україні таких налічується близько 600 тисяч осіб.

Розмір доплати до пенсії у кожного пенсіонера буде індивідуальний. Він залежить як від загального стажу роботи, так і від накопиченого за два роки стажу, і, природно, від зарплати, з якої проводили розрахунок пенсії.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: