ВАЖЛИВО

Українців очікує дефіцит гречки

20.09.2021 12:34
newsbel.by-26.04.2020-gN0KfLnxFXQ058In7NC7CqOUOAXSaSno

Гречана крупа – один з найпопулярніших продуктів харчування в Україні. Зростання вартості гречки завжди болісно сприймається українськими споживачами, проте уникнути підвищення цін не вдасться. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

З початку 2021 року гречка в Україні зросла в ціні в середньому на 14 відсотків, але до кінця року процес подорожчання не зупиниться. Експерти прогнозують значне підвищення вартості гречаної крупи, оскільки запаси минулорічного врожаю вже майже вичерпані, а новий ще не встигли зібрати.

Деякий час триватиме збиральна кампанія, звичайно в цей період нестачу продукту перекривали імпортом. Переважно великі партії гречки закуповували в РФ, але там влада внесла крупу в список стратегічних продуктів і заборонили експорт в ряд країн світу, в тому числі і в Україну.

Раніше ця заборона українським експортерам вдавалося обходити, завозячи гречану крупу з Росії, через Казахстан на територію України. Про це розповів глава Всеукраїнського аграрного ради Денис Марчук. Річна потреба України в гречці становить 180 тисяч тонн, за прогнозами аграріїв, в поточному році урожай крупи складе близько 100 тисяч тонн.

Дефіцитом гречки можуть скористатися власники крупи, якщо вони вирішать притримати продукт до весни, то ціни на нього злетять вже восени-взимку 2021 року. Мінімальний рівень підвищення цінника на гречку становитиме близько 10 – 15 відсотків.

Нагадаємо, що В Україні зібрали найбільший в історії врожай пшениці та ячменю.Перегляди: 24
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: