НОВИНИ

Українців каратимуть за несплату комунальних послуг

10.06.2024 10:11
5

В умовах воєнного стану українці повинні сплачувати комунальні послуги, оскільки несвоєчасна оплата може призвести до штрафів і відключення послуг. Постачальники мають право звертатися до суду для стягнення заборгованості, а споживачі можуть реструктуризувати борги, якщо не можуть їх погасити одразу. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.

Безперервне постачання електроенергії, води, газу та інших послуг залежить від своєчасної оплати рахунків споживачами.

Постачальники мають законне право нараховувати штрафи та можуть припинити надання послуг, якщо виявиться наявність боргу. Закон вимагає від постачальників попереджати споживача про відключення за 10 робочих днів, що дає час на врегулювання ситуації. У випадку значного боргу можливе припинення надання комунальних послуг після попередження.

Хоча обговорюється можливість встановлення мінімального розміру боргу для відключення послуг, нині в законодавстві чіткої суми не визначено. Це надає постачальникам можливість самостійно вирішувати, коли припинити постачання. У грудні 2023 року Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів, пені та стягнення боргів за ЖКП.

На сьогодні постачальники комунальних послуг мають право вимагати сплату заборгованостей через суд, якщо споживач відмовляється розрахуватись добровільно або не погоджується на реструктуризацію боргу. Процедура стягнення боргів через суд, яка була призупинена під час повномасштабного вторгнення, тепер відновлена з дотриманням встановлених критеріїв щодо розміру і давності боргу.

Споживачі, які не можуть одразу сплатити борг, мають можливість звернутися до постачальника з проханням про реструктуризацію боргу. У разі позитивного рішення борг може бути розстрочений до 60 місяців залежно від суми боргу та доходу боржника. Це дає можливість поступово погасити заборгованість без надмірного фінансового навантаження.

У певних випадках суд може зняти борги. Зокрема, якщо:

  • борг існує понад 3 роки;
  • борг належав попереднім власникам нерухомості;
  • розмір боргу не відповідає площі житла;
  • особа визнана банкрутом.

Також варто враховувати, що неналежна якість комунальних послуг може впливати на обов’язок сплати боргів. У разі надання послуг неналежної якості споживачі можуть звертатися до відповідних органів для врегулювання питання.Перегляди: 7415
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: