АНАЛІТИКА

Українців чекає різка зміна ціни на картоплю

14.09.2023 10:07
14_kartoplya

Українцям спрогнозували суттєве зниження цін на картоплю. Про це пише FreshPlaza, передає agronews.ua.

Так, за словами Гордійчука, наприкінці вересня – на початку жовтня, коли з полів остаточно приберуть урожай цього коренеплоду, ціни на картоплю ще опустяться. Він пояснив це тим, що нинішнього року в Україні дозрів дуже непоганий урожай картоплі, а це означає, що буде його надлишок. До того ж, експорту картоплі практично не намічається.

Таким чином, це змусить виробників збувати свій продукт за заниженою ціною. До того ж, фермери намагатимуться його продати ще з осені, щоб не витрачати гроші на зимове зберігання. При цьому багатьом нема де зберігати таку кількість зібраного врожаю. У зв’язку з цим ціни на картоплю, які зараз і так низькі, ще знижуватимуться. Експерт наголосив, що дана тенденція очевидна.

Зокрема, якщо у червні ціна на молоду картоплю становила 1,20 євро за кілограм, то зараз вона знизилася до 0,16 євро. Однак якісного коренеплоду не так багато. Через це супермаркети продають якісний продукт за ціною 0,18-0,20 євро за кілограм.

“Ми бачимо, що протягом вересня-жовтня на ринку буде надлишок картоплі без можливості експорту. Це може означати, що ціни можуть навіть знизитися”, – спрогнозував Гордійчук.

Проте вже у січні чи лютому 2024 року ціни на картоплю можуть почати зростати, оскільки до цього часу у багатьох українців вичерпуються заготовлені запаси.Перегляди: 31
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: