НОВИНИ

Українці повинні встигнути приватизувати свою землю до кінця року

25.03.2024 12:16
4

Українці ризикують втратити землю, яку вони не встигнуть приватизувати до кінця 2024 року. За законом такі паї мають вилучати з 1 січня 2025-го. Про це повідомляє Today, пише agronews.ua.

В умовах воєнного стану приватизацію землі не передбачено. Тому постає проблема – без приватизації її мають вилучити, проте це не можна зробити, бо процедуру не можна було провести.

Закон про порядок виділення земельних ділянок вимагає, щоб до 2025 року ділянки сільськогосподарського призначення були приватизовані. Інакше вважатиметься, що громадяни відмовилися від своїх паїв.

Адвокат Марія Левченко пояснила, що у період дії воєнного стану процедуру приватизації землі припинено. Мінагрополітики оцінило, що неприватизованих паїв в Україні – близько 400 тисяч гектарів. І несправедливо обмежувати українців у використанні процедури доопрацювання та можливості приватизувати дільниці.

За даними Левченко, з лютого 2024 року у парламенті розглядають можливість продовження терміну для приватизації ще на рік після закінчення воєнного стану. При цьому відповідний законопроєкт наразі не зареєстрували на сайті ВРУ. Таким чином, вимога про приватизацію паїв до 2025 року залишається чинною.

Юристка наголосила, що Мінагрополітики має подати пропозицію із законодавчою ініціативою. Тоді люди зможуть приватизувати свої земельні ділянки та стати їх повноправними власниками.Перегляди: 76
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: