НОВИНИ

Україна зменшила імпорт свинини

04.06.2024 12:10
5

Галузь свинарства в Україні активно розвивається. Зокрема, на сьогодні у всіх категоріях господарств поголів’я свиней складає понад 5 млн тварин. З них понад 66 %  вирощується на агропідприємствах. Про це повідомив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак, пише agronews.ua.

Він зазначив, що зростання внутрішнього виробництва свинини дозволяє зменшувати обсяги ввезення цього м’яса з-за кордону. Зокрема, у 2023 році українці спожили 2 млн 300 тис. тонн мʼяса, в тому числі 688 тис. тонн свинини. Загалом минулого року було імпортованого лише 2 % м’яса. 

«Цього року частка імпорту свинини скоротиться.  Внутрішнє виробництво м’яса зростає. Поголів’я свиней можливо збільшити за короткий час.  Оскільки ціни на корм в Україні нижче світових, а вартість м’яса на міжнародних ринках зростає. Це створює умови для розвитку і збільшення внутрішнього виробництва», – зазначив Ігор Віштак.

Він також додав, що за таких умов галузь свинарства має перспективи для нарощування експортного потенціалу. 

Ігор Віштак також зазначив, що Мінагрополітики розробляє Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року. Вона передбачає заходи державної підтримки, безпечності і благополуччя тварин, страхування свинарства від АЧС. А також освоєння нових ринків, поводження із відходами, розвиток біоетанолу. Наразі проект програми оприлюднений для громадського обговорення.Перегляди: 21
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: