НОВИНИ

Україна збільшила прибутки в рибній галузі

29.05.2024 15:10
1

Реформа рибного господарства запроваджена на основі європейських норм і стандартів. Як результат  – знизилися корупційні ризики, збільшилися прибутки в галузі. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, пише agronews.ua.

За його словами, за рік з початку реформи вдалося досягнути значних результатів. Зокрема, після запровадження аукціонів на промисловий вилов в «Prozorro.Продажі»  в рази збільшилися надходження за використання водних біоресурсів, частину з яких  в подальшому планується використовувати на відтворення.

«У 2021 році промисловий вилов риби склав 30 тис. тонн і сплачено 15 млн грн податків. У 2023, після запровадження аукціонів, виловлено 24,5 тис. тонн і сплачено 101 млн. грн», – зазначив Віталій Головня.

Він підкреслив, що через повномасштабне вторгнення росії промисловий вилов зменшується. Натомість треба розвивати перспективні напрями рибництва – такі як аквакультура. До 2022 року в Україні аквакультура складала 27 %, тоді як у світі –  52%. 

«Аквакультура України має серйозні масштаби для розвитку. У нас великий водний фонд, понад 49 тис. водних об’єктів, більше 700 тис. га водного плеса. Навіть у 2023 році було вирощено понад 15 тисяч тонн риби в секторі аквакультури», – відзначив Віталій Головня.  

Він також наголосив на важливості цифровізації сектору. Зокрема, платформа «е-Риба» – ключовий продукт, який зменшує корупційні ризики. Це система управління галуззю, яка міститиме інформацію про рибну галузь: виробництво, статистичні показники, моніторинг,  простежуваність, імпорт-експорт, середня ціна та інше. Через онлайн-кабінет відбувається видача дозволів і підписуються договори.

Заступник Міністра підкреслив, що рибна галузь активно адаптується до європейських норм і стандартів. А також наголосив на необхідності розвитку наукового потенціалу, запровадження сучасних технологій і підвищення ефективності сектору.Перегляди: 35
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: