НОВИНИ

Україна втратила майже весь рибний промисел 

29.11.2022 08:19
257

З 24 лютого після повномасштабного вторгнення рф на територію України наша країна повністю втратила Азовське море. В результаті бойових дій і мінування території Чорного було втрачено практично весь промисел і в цьому морі. Про це розповів виконувач обов’язків голови Держрибагенства України Ігор Клименко, пише agronews.ua.

“За цей період  зберігається лише невеличкий прибережний специфічний лов в деяких областях України — Миколаївська, Одеська області, але у порівнянні з попередніми роками лов на Чорному і Азовському морях повністю призупинені. Лише 1% підприємств здійснює якусь невеличку діяльність на прибережних територіях”, – зазначив Клименко.

За його словами, в Азовському морі з початку року було виловлено всього 25 тон риби і все, що становить в 100 разів менше, ніж у попередньому році.

“Війна призвела до того, що понад 90% користувачів припинили свою діяльність на Чорному морі, і питання їхнього відновлення після війни буде стояти критично. Адже наші патріоти, покидаючи свої причали, багато суден затопили, пошкодили, щоб вони не дісталися агресорам”, – наголосив Клименко.

Він підкреслив, що на сьогодні, за попередніми оцінками, збитки для рибної галузі уже сягають понад 800 мільйонів гривень. Міністерство аграрної політики спільно з іншими державними органами, зокрема і з міжнародними організаціями проводить збір інформації, документування, актування, аби в певний період подати позови, пред’явити вимоги і стягнути з Російської Федерації суми збитків.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: