НОВИНИ

Україна та Польща частково розблокували кордон

03.12.2023 13:17
23-696x391-1

Ситуація на польському кордоні загострилася 1 грудня після того, як українські далекобійники оголосили голодування. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

Однак увечері в Мінінфраструктури повідомили, що обидві країни домовилися про відкриття пункту пропуску “Угринів – Долгобичів” для проїзду порожніх вантажівок. Це зменшить навантаження на решту пунктів пропуску між обома країнами.

Крім того, Україна та Польща нарешті домовилися про ще два конкретні кроки.

  • Створення у системі “ЄЧерга” окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та “Краковець – Корчева”.
  • Запуск пілотної реєстрації до “ЄЧерги” безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” на один місяць.

Міністерство відновлення спільно з DG MOVE досі працює над стратегічними рішеннями, які дозволять врегулювати ситуацію з чергами на польсько-українському кордоні та зменшити напругу у питанні автомобільних перевезень.

Ключові завдання — покращення пропускної спроможності існуючих пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розробку Плану дій щодо розвитку українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розвитку вже готова).


Перегляди: 108
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: