НОВИНИ

Україна суттєво скоротила експорт пшениці

26.01.2023 08:12
12_31

Станом на 20 січня з початку 2022/23 МР Україна експортувала 9 млн т пшениці, що на 45% менше аналогічного показника минулого року. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), пише agronews.ua.

Основними причинами такого значного скорочення обсягів експорту цієї культури були:

  • зменшення обсягів виробництва пшениці в 2022/23 року через часткову окупацію територій України та зниження врожайності пшениці. В результаті – влітку 2022 року зібрали 20,2 млн т пшениці, що на 37% менше показника попереднього року;
  • ускладнена логістика при здійсненні експорту через часткову блокаду українських морських портів російськими військами, неповноцінну роботу «зернового коридору» та все ще низьку пропускну здатність альтернативних маршрутів.

Варто зазначити, що через зміну логістики суттєво змінилася і географія експорту пшениці. Якщо до початку війни основними країнами-експортерами були Індонезія, Єгипет та Туреччина, то в поточному маркетинговому році це – Румунія, Іспанія та Туреччина.

В України все ще залишається експортний потенціал пшениці, є перехідні залишки з минулого маркетингового року. Достатньо запасів й для внутрішнього споживання, що становить близько 7 млн т. Однак, ціна все ще залишається низькою на українському ринку, що значно ускладнює подальшу діяльність українських аграріїв.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: