НОВИНИ

Україна розширила географію експорту цибулі

30.03.2024 15:17
13

Україна продовжує розширювати географію експорту свіжої цибулі ріпчастої. Основним ринком збуту цих овочів залишається Румунія, куди щомісяця відправляється майже 2 тис. тонн продукції. На другому місці за обсягами експорту залишається Молдова. Також значні партії української цибулі відправляються до Болгарії, Австрії та Чорногорії. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Цікаво зазначити, що в січні 2024 року перші оптові партії свіжої цибулі з України було експортовано і на ринок Великої Британії. Цей напрямок є нетиповим для поставок цибулі з України, проте дуже перспективним, особливо в такі сезони, як цей, коли в Європі спостерігається дефіцит цибулі.

Зазначимо, що причин для розширення обсягів експорту цибулі з України наразі досить багато. Як видно на графіку, ціни на українську цибулю наразі перебувають на одному з найнижчих рівнів в історії – близько 31 центів США за кг. Нагадаємо, що всього за рік українські овочівники допомогли споживачам країни заощадити понад 30 млрд грн тільки на традиційних овочах!

Крім того, українська цибуля продається зараз значно дешевше, ніж цибуля в країнах ЄС або в Молдові. Навіть у Польщі, яка завдяки масовому імпорту цибулі з росії, має найнижчі ціни на цибулю в Євросоюзі, ціни на цибулю в середньому на 40% вищі, ніж в Україні.

Різниця ж в оптових цінах на цибулю між Україною та Нідерландами – найбільшим експортером цибулі ЄС, наразі вже майже дворазова, що дає змогу створювати можливості подальшого розширення географії експортних поставок.Перегляди: 73
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: