НОВИНИ

Україна продаватиме надлишки паливної деревини за кордон

19.03.2024 17:16
1

Задачу Уряду лісівники успішно виконали. Завдяки накопиченим обсягам паливної деревини країна впевнено пройшла зиму, маючи можливість перейти на альтернативне паливо у випадку ударів по енергетиці. Про це повідомляє ДП «Ліси України», пише agronews.ua.

Зимовий період завершився – час розпродати надлишки та наповнити бюджет країни. Більша частина створених ДП «Ліси України» запасів – дрова промислового використання (ПВ).

З минулого року ціна реалізації дров ПВ впала з 1350 грн за куб. м до 950 грн за куб. м Продукція подавалася на основні, а згодом на додаткові аукціони. Але навіть за умови зниження ціни на третину український ринок наразі не готовий спожити весь виставлений на торги ресурс.

Тому ДП «Ліси України» починає проводить перші торги з додатковими сервісами для компаній-нерезидентів.

“Зокрема, ми пропонуємо доставку зі складу та завантаження продукції у залізничні вагони, а також митне оформлення продукції”, – йдеться у повідомленні підприємства.

На торги поки що виставлені лише промислові дрова породи сосна. Участь в торгах можуть прийняти українські та іноземні компанії. Умови для всіх рівні.

Обсяг дров ПВ абсолютно достатній, щоб задовольнити як українських переробників, так і покупців-нерезидентів.

Збільшення українського експорту – це зростання валютних надходжень та відрахувань у держбюджет.

Майже половина коштів із реалізації кожного куба деревини потрапляє у бюджет у вигляді податків та зборів.Перегляди: 280
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: