НОВИНИ

Україна отримала шанс експортувати черешню до Італії

17.05.2021 13:00
630_360_1512385256-7466

За інформацією італійських фруктових асоціацій, урожай кісточкових фруктів в Італії в цьому році буде рекордно низьким. На даний момент італійські трейдери навіть почали проявляти інтерес до закупівлі черешні з Узбекистану, усвідомлюючи, що дана позиція буде в 2021 році дефіцитною. В свою чергу, Україна та Молдова також отримують шанс експортувати черешню до Італії. Про це повідомляє eastfruit, пише agronews.ua.

За попередніми оцінками експертів, в 2021 році Італія недорахується приблизно третини врожаю в цьому сезоні. Це означає, що потреба Італії в імпорті черешні становитиме, за оцінками EastFruit, понад 50 тис тонн в порівнянні зі звичайними 10-14 тис тонн. Природно, такий обсяг Італія змогла б закупити за умови, що ціни були б доступними і її можна було б купити. Однак, за фактом, імпорт буде нижче потреби, але, в будь-якому випадку, рекордним.

Імовірніше, найбільшу вигоду з ситуації витягнуть турецькі постачальники черешні, які в цьому році залишилися без доступу до важливої ​​ринку черешні Китаю. Крім того, Туреччина продовжує нарощувати обсяги виробництва черешні, а значить, буде рада новим можливостям по її реалізації, які так вдало надаються в Італії.

З іншого боку, потрібно враховувати, що в Італії влітку цього року буде, найімовірніше, менше туристів, ніж зазвичай. Хоча, не виключено, що в порівнянні з 2020 роком їх кількість зросте. Оскільки туристи приїжджають до країни вже після того, як закінчується черешня з Туреччини, це також може бути можливістю для експортерів черешні зі Східної Європи, перш за все з Молдови та України.

Щоб постачати черешню в Італію, необхідно мати, як мінімум гідрокулінг для черешні. Також бажано мати обладнання для оптичного сортування ягоди, пакети з модифікованою атмосферою (MAP) і досвід упаковки і логістики відповідно до вимог ЄС. Також вкрай бажано, щоб постачальник мав повну простежуваність походження товару, а виробники, у кого закуповується черешня, сертифікацію GlobalGAP.

Читайте також: фермер поділився особливостями вирощування європейської черешні.


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: