НОВИНИ

Україна оновить рекорд експорту лохини

15.02.2023 12:17
533

Попри віроломне вторгнення росії та численні труднощі, пов’язані з терористичними атаками російських військ на об’єкти громадянської інфраструктури України, садівники країни продовжують розширювати свій бізнес. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Експерти EastFruit поспілкувалися з кількома великими компаніями, які вирощують лохину в Україні. Майже всі вони готуються у новому сезоні збільшити експортні відвантаження свіжої лохини, якщо, звісно, ​​погода не скоригує плани з виробництва ягоди. Щобільше, частина опитаних учасників ринку 2022 року продовжувала розширювати площі під лохиною. Одним з аргументів для розширення плантацій стала можливість купівлі саджанців за дуже доступними цінами у 2022 році. Але головний аргумент, звісно – беззаперечна віра місцевих садівників у перемогу України над агресором.

Що ж до планів щодо збільшення експорту лохини у 2023 році, то тут аргументи фермерів зводилися до двох основних груп причин. Насамперед це вступ багатьох плантацій лохини в період повного плодоношення, що, природним чином, призведе до зростання валового збору ягоди. Друга причина – зниження купівельної спроможності в Україні та зменшення кількості споживачів, оскільки частина жителів країни була змушена тимчасово залишити свої будинки через російську агресію.

Нагадаємо, що у 2022 році Україна вже оновила рекорд експорту лохини, поставивши на зовнішні ринки понад 2,5 тис. тонн свіжої блакитної ягоди. На думку учасників ринку, якщо не буде екстремальних погодних умов навесні 2023 року, то експорт української лохини цього року може вперше перевищити 3 тис. тонн.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: