ГОЛОВНЕ

Україна назвала умову, за якої готова прийняти обмеження на торгівлю агропродукцію з ЄС

07.03.2024 09:10
7

Україна готова прийняти обмеження на торгівлю агропродукцію з ЄС, щоб розрядити політичну суперечку з Польщею, але також закликає блок заборонити імпорт російського зерна. Про це заявив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, повідомляє АПК-Інформ, пише agronews.ua.

За його словами, Україна може погодитися на нові обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції, хоча ЄС також має заборонити експорт російської сільськогосподарської продукції, яка надходить до Євросоюзу через Білорусь і країни Балтії.

«Керований підхід до торгових потоків між Україною та ЄС на якійсь перехідний період – це те, що нам усім потрібно, – сказав Тарас Качка, але додав, – що стосується пшениці, то не Україна створює проблеми для польських фермерів, а Росія».

Зокрема, урядовець зазначив, що Україна підтримує нові заходи, запропоновані Єврокомісією, щодо встановлення з червня обмежень на імпорт до ЄС яєць, птиці та цукру, а також дозволу окремим країнам закривати свої ринки для українського зерна, за винятком подальшого транзиту в інші країни.

Також він нагадав, що нещодавно Україна погодилася перенаправити експорт кукурудзи до Італії та Іспанії через Чорне море, а не автомобільним транспортом через сусідні країни, щоб зменшити напруженість. 

«Ми добровільно припинили дозвіл на експорт кукурудзи до всіх п’яти сусідніх держав-членів ЄС. Але, незважаючи на це, в 2023 р. були експортовані рекордні 15 млн тонн зернової. Тож є великий попит на кукурудзу в інших країнах і Україна заповнила прогалини в її виробництві в ЄС», – сказав Качка.Перегляди: 705
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: