ВАЖЛИВО

Українці платитимуть податки по-новому: деталі про можливі нововведення

16.02.2020 21:00
podatky

Податки в Україні запропонували нараховувати за європейською шкалою. Пропонують платити зовсім за іншою схемою, яка діє в багатьох країнах. Фракція “Слуга народу” пропонує нараховувати податок на доходи за іншою схемою: чим більше отримуєш, тим більше платиш, пише www.rbc.ua.

Як стверджують народні депутати, така система називається прогресивною шкалою, і вона вже успішно діє в 22 з 28 країн ЄС. Однак зміна торкнеться далеко не всіх жителів України.

Максимальна ставка податку в країнах ЄС – 40%, ще в чотирьох країнах – вище 50%. В Україні на даний момент – всього 18%, незалежно від доходу. За прогресивною шкалою ставка буде від 18% до 54%.

18% будуть платити українці з доходом менше 47 тисяч гривень, а найвищу в 54% будуть платити ті, у кого дохід вище 94,4 тисячі гривень.

Варто відзначити, що більшість працюючих українців будуть платити мінімальну ставку, так як дохід нижче 47,2 тисячі гривень у 93% населення. Крім того, високий податок доведеться платити не з усієї зарплати, а за певною шкалою.

– до 47,2 тисячі – податок буде 18%;

– з 47,2 тисячі гривень до 94,4 тисячі гривень – ставка 36% ;

– різниці між 94,4 тисячі гривень і більше – 54%.

Експерти попереджають, що впровадження такої системи може призвести до того, що бізнесмени почнуть приховувати високі доходи, щоб не платити максимальний податок.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: