НОВИНИ

Україна та Польща зацікавлені у створенні двосторонніх коопераційних проєктів на бізнес-рівні у сфері АПК

09.09.2020 10:32
118862474_3453295968061360_2213738027237593299_o

8 вересня відбулася зустріч Міністра розвитку економіки‚ торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Міністром сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Яном Ардановським. Зустріч відбулася в рамках Економічного форуму 2020. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua

«Україна, як і Польща, зіткнулася з проблемою пандемії та необхідністю застосування карантинних обмежень, які істотно вплинули на ділову та економічну активність. Сьогоднішня зустріч є гарною нагодою для обговорення перспектив двостороннього співробітництва, зокрема, в аграрній сфері, адже в нинішніх умовах продовольча безпека є одним із пріоритетів усіх урядів світу», – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Він підкреслив, що Україна є одним із найвагоміших учасників у системі світової продовольчої безпеки. Незважаючи на карантинні заходи в умовах пандемії COVID-19, Україна, як надійний торговий партнер та головний експортер сільськогосподарської продукції, докладає всіх зусиль, щоб гарантувати безперебійні поставки товарів на зовнішні ринки.

Зокрема, серед пріоритетів аграрної політики України такі ключові напрями розвитку галузі як: земельна реформа, державна підтримка сільгоспвиробників, розвиток сільських територій та фермерства, органічне виробництво, безпечність харчових продуктів.

«Польща є стратегічним партнером України та входить у топ-10 країн з найвищим товарообігом агропродовольчою продукцією. За 6 місяців 2020 року товарообіг між нашими країнами склав $648,9 млн, що на 14,7% більше за аналогічний період минулого року. Україна зацікавлена у поглибленні торгововельно-економічних взаємовідносинах, нарощуванні експорту та диверсифікації агропродукції», – відмітив Ігор Петрашко.

За словами Міністра, Україна розраховує на створення двосторонніх коопераційних проєктів на бізнес-рівні у сфері АПК, залучення польського бізнесу до приватизаційних процесів в Україні, а також до модернізації виробничих процесів в аграрній галузі.

Крім того, для польського бізнесу може бути цікавим започаткування спільного виробництва «нішевих» товарів, що може реалізовуватись як на ринку ЄС, так і на інших світових ринках.


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: