НОВИНИ

Україна може отримати рекордну валютну виручку від експорту зерна

18.02.2021 09:39
Silhozp33

Хоча в світі зростає попит на українське зерно, Українська зернова асоціація (УЗА) знизила прогноз експорту зернових і олійних культур на 7,2%, або на 3,9 млн тонн, до близько 50 млн тонн в 2020/2021 маркетинговому році (липень 2020 – червень 2021) в порівнянні з жовтневим прогнозом. Про повідомив президент УЗА Микола Горбачьов, пише agronews.ua.

«У цілому, УЗА очікує, що експорт зернових і олійних в цьому сезоні складе приблизно 50 млн тонн», – сказав він.

Таким чином, за оцінками УЗА, експорт знизиться на 19,4% в порівнянні з попереднім маркетинговим роком.

Горбачьов зазначив, що в поточному сезоні експорт зерна має більш низькі темпи, ніж в минулому році, що пов’язано з меншим урожаєм 2020 року.

Станом на 5 лютого Україна експортувала 29,4 млн тонн зерна, що приблизно на 7,5 млн тонн менше, ніж на аналогічну дату минулого року, хоча аграрії в 2020 році зібрали один з найкращих урожаїв за усі роки – близько 25 млн тонн пшениці , більш 30 млн тонн кукурудзи.

Нагадується, що рекордним був 2019/2020 м.р., коли Україна зробила 28,2 млн тонн пшениці і більше 35 млн тонн кукурудзи.

При цьому Горбачьов вважає, що через значно більш високі ціни на світовому ринку, Україна зможе в поточному маркетинговому році отримати рекордну валютну виручку від експорту зерна навіть при менших фізичних обсягах таких поставок.

У той же час, на його думку, в поточному і наступному сезоні ціни на зернові не повернуться до торішніх показників, хоча можливі певні сезонні коливання.

Горбачьов основною причиною цього називає вливання трильйонів доларів розвиненими країнами в свої економіки і зростання попиту на зернові та олійні з боку основних споживачів таких, як Китай.

Він зазначив, що з одного боку країни намагаються створити великі запаси в умовах невизначеності через пандемію, а з іншого – їх населення продовжує зростати, що збільшує попит на продовольство.

Читайте також: Україні є чим пишатися: за останні 20 років ми подвоїли виробництво зерна – Горбачьов


Перегляди: 15
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: