АГРОРЕГІОНИ

У Запорізькій області окупанти відбирають аграрні підприємства

26.05.2023 17:31
492

Після повномасштабної війни на частині тимчасово окупованих територій Запорізької області росіяни почали грабувати цивільне населення, місцевий бізнес, вивозити культурні цінності тощо. Особливо дістається підприємцям, які не пішли на співпрацю з окупантами. Журналісти «Центру журналістських розслідувань» розшукали одного із засновників і законних власників ТОВ «40 Років-Агро», яке знаходиться у Більмацькому районі, пише agronews.ua.

Після того, як аграрії вище вказаного підприємства не пішли на співпрацю, росіяни «віджали» бізнес під виглядом «націоналізації» та «передачі в управління» підприємств. А потім ще й звинуватили законних власників на пропагандистських телеканалах у тому, що вони покинули свій бізнес. Окупанти, мовляв, кинулися рятувати справу.

Джерело розповідає, що одразу після тимчасової окупації військові влаштували тут рембазу для своєї техніки, а паливо яке було на підприємстві, використовували для власних потреб:

«На момент вторгнення на підприємстві зберігалось продукції рослинництва на 95 мільйонів гривень (за довоєнними цінами). Звісно її всю розікрали – за зерном приїздили і росіяни, і чеченці – по двадцять вантажівок в день вивозили».

Так звана «міністерка» сільського господарства Світлана Шевченко намагалася налагодити співпрацю з власниками. Сказала, що для того, щоб «нормально работать», треба зареєструвати бізнес у російській юрисдикції. Але вони на це не пішли. Після чого загарбники почали розграбовувати те, що залишилось.

«Казачий атаман»з незаконного збройного формування «Самооборона Криму» Сергій Юрченко, на камеру розповідав, що брав участь «у запуску роботи»аграрних підприємств та фермерських господарств.

А в сюжеті російських пропагандистів про «порятунок» віджатого «40 років Агро» «временным администратором» підприємства представляється інший кримчанин, колаборант Андрій Степанович Чернега.

Співвласник зауважив:

«ТОВ «40 Років-Агро» – одне й найбільших аграрних підприємств області – 8000 га землі, 1400 голів великої рогатої худоби, з них 650 дійних корів, 2200 свиней. Олійниця, цех по виготовленню брикетів, десятки одиниць сучасної сільгосптехніки імпортного виробництва, працювали близько 300 робочих».Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: