НОВИНИ

У світі зростає попит на імбир

08.05.2024 18:19
5

Значне зростання світових цін на імбир за останній місяць спричинило безпрецедентний попит на цю, колись екзотичну, а тепер регіональну їжу. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Зокрема у Східній Європі імбир став центральною ознакою культури чаю, що розвивається, і розширив свою присутність у кулінарній та хлібопекарській промисловості.

Галузеві експерти вказують на критично низьку врожайність імбиру в Китаї та Індії як на основну причину скорочення запасів імбиру в Азії, що і призвело до різкого зростання цін. Через півроку до нового врожаю імбиру в Китаї ринок різко відреагував.

Для китайських споживачів, які традиційно звикли до імбиру, ескалація цін перетворила його на розкіш, спричинивши зниження його споживання.

У червні-липні ринок може відчути деяку перепочинок, оскільки почнуть циркулювати нові врожаї бразильського та перуанського імбиру. Бразилія розширює площі вирощування, щоб отримати вигоду від високих світових ринкових цін. Тим не менш, суттєве зниження цін малоймовірне, доки Китай не почне експорт нових культур, враховуючи менший обсяг експорту Бразилії.

Китай щорічно експортує від 400 до 500 тисяч тонн свіжого імбиру. Таїланд та Індія, які займають друге та третє місце у світовому експорті, торгують майже в п’ять разів менше. Перу, Нігерія, Бразилія та Непал також є значними експортерами.

США, Бангладеш, Пакистан, Нідерланди, ОАЕ та Японія лідирують в імпорті свіжого імбиру, причому Нідерланди здійснюють переважно реекспорт. Німеччина є найбільшим споживачем імбиру в Європі з річним споживанням близько 30 тисяч тонн.

Україна, імпортуючи близько півтори тисячі тонн переважно з Бразилії, Китаю та Перу, посідає 50 місце в світі за імпортом імбиру.Перегляди: 55
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: