Отримання дозвільних документів малим виробникам міцних спиртних напоїв та дистилятів стане простішим – у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5311 про малих виробників дистилятів. Про це повідомляє Агро-Продовольча Рада, пише agronews.ua.
Суть законопроекту в віднесені до малих виробників дистилятів тих суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво спиртних напоїв з дистилятів власного виробництва та обсяг реалізації готових напоїв у яких не перевищує 10 тисяч декалітрів на рік; встановлення вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників дистилятів та контролю за дотриманням встановлених вимог; надання права суб’єктам господарювання, які отримали ліцензію на виробництво дистилятів здійснювати продаж своєї продукції.
В документі зазначене правове врегулювання виробництва та обігу дистилятів сільськогосподарського походження та спиртних напоїв малими виробництвами дистилятів :
✔️всі види дистилятів включено до переліку спиртів, дозволених для виробництва алкогольних напоїв;
✔️суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво дистиляту, має право свій дистилят експортувати і продавати оптом без отримання окремої ліцензії на таку торгівлю;
✔️скасовано обов`язковість сертифікації спирту та дистилятів.
Також встановлюється відповідальність за порушення встановлених вимог до малих виробництв дистилятів.
Ухвалення законопроекту дасть поштовх розвитку ринку дистилятів в Україні, створить додану вартість через переробку сільгосппродукції, розвиватиме мале підприємництво, створить робочі місця і додаткові надходження в бюджети.
«Досі виробництво міцних напоїв є монополізоване. Крафтові виробники не мають свого закону, хоча Україна має гарні традиції виробництва міцних напоїв. Ми хочемо, щоб дистиляти були в законі – тому зареєстрували законопроект 5311», – зазначає голова спілки Іван Слободяник.
Українське самогоноваріння у межах закону перестане мати негативне забарвлення, а українські віскі, вермути, наливки тощо – стануть тим, чим можна пишатись і що представити на світовому ринку.
Нагадаємо, що на Комітетах ВР підтримано чотири важливих для фермерів законопроекта.