ВАЖЛИВО

У Польщі заявили про виконання вимоги польських фермерів

19.03.2024 09:02
1

Європейська комісія (ЄК) погодилася виконати одну з вимог польських фермерів. Вони раніше не змогли домовитися з урядом країни щодо “Зеленої угоди”. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у соцмережі Х. Однією з найбільших суперечок, що виникли в результаті “Зеленої угоди”, була вимога залишати землю під парою.

Це означає, що частину сільськогосподарських угідь довелося вивести з користування. Спочатку з використання мали виключити до 10% землі сільськогосподарського призначення. Потім цю вимогу послабили.

Однак необхідність збереження землі під парою викликала великий опір аграріїв. В Єврокомісії наголосили, що регламент стосується не лише ріллі. Вищезгадані 4% також включають канави, ставки, поля та буферні зони, живоплоти та лісосмуги.

Слід зазначити, що у п’ятницю, 15 березня, польські фермери з регіонів Орава та Підгалля  почали блокувати пункт пропуску “Хижні” на словацькому кордоні. За словами фермерів, саме цими шляхами до Польщі завозять агропродукцію з України та рф. Фермери мають намір блокувати проїзд до кінця березня.

“Останні новини! Конкретика для фермерів: пара, земля, не зайнята посівами для підвищення її родючості, не буде обов’язковою вже цього року. Це результат моїх домовленостей з головою Єврокомісії”, – написав Дональд Туск.Перегляди: 8387
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: