НОВИНИ

У Литві викрили схеми з перевезення підсанкційних добрив з Білорусі

28.02.2023 17:25
685

У Литві затримали 15 вагонів, які могли використовуватися для перевезення підсанкційних добрив із Білорусі. Про це повідомляє Rail.insider, пише agronews.ua.

Директор зі стійкості бізнесу «Литовських залізниць» Едвінас Керза розповів про те, що у Литві затримано 15 вагонів, які могли використовуватися для перевезення білоруських добрив у спробі обійти введені санкції. За його словами, наразі документи передано до правоохоронних органів.

Представник Литовських залізниць додав, що цей вантаж прибув через закриту 16 лютого станцію Стасілос, яка цього і минулого року використовувалася для перевезення білоруської контрабанди. За його словами, цей вантаж був одним із останніх.

«Цей конкретний вантаж був затриманий 10 лютого. Він прибув через зараз вже закриту станцію Стасілос. Справді відому станцію, оскільки через неї з Білорусі прямувала велика кількість контрабанди. Очевидно, ми мали щось зробити. Саму станцію ми закрили 16 лютого, але цей вантаж ще встиг в’їхати», — пояснив посадовець.

Він також зауважив, що офіційним одержувачем вантажу мають бути Об’єднані Арабські Емірати: «Справді, є як мінімум три країни. Відправник — білоруська компанія, експедитор та платник — литовська компанія, кінцевий отримувач — Об’єднані Арабські Емірати».

У документах LTG зазначається, що вартість вантажу становить 327 тис. євро.

За оприлюдненими даними Литовських залізниць, з початку 2023 року до Литви ввезли 129 вагонів із карбамідними добривами. Зокрема, у січні імпортували 62 вагони з цим вантажем, у лютому — 67.

Про це було повідомлено після публікації у понеділок, 22 лютого, центром журналістики Siena розслідування про транспортування білоруських добрив через Литву. У ньому журналісти виявили схеми можливого обходу санкцій.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: