НОВИНИ

У гірські річки Прикарпаття випустили понад 82 тис мальків форелі

17.08.2020 16:32
https://agronews.ua/

Відповідно до науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН в гірські річки Прикарпаття випустили понад 82 тисячі мальків форелі струмкової. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства рибного господарства України, пише agronews.ua.

«11 серпня 2020 року за рахунок державного бюджету відбулося зариблення річок Івано-Франківської області. Так, до р. Бистриця Солотвинська, р. Бистриця Надвірнянська, р. Прут та її приток випущено 82 428 екз. форелі струмкової загальною вагою 260 кг. Вага одного екземпляра малька становила близько 3,15 грама. Зарибок вирощено державною установою «Рибоводний форелевий завод «Лопушно», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що зариблення здійснювалося відповідно до науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України «Проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників в річкових басейнах Дунаю та Дністра на період 2019-2021 рр.».

Контроль за процесом зариблення та охорону місць вселення водних біоресурсів здійснювали працівники Івано-Франківського рибоохоронного патруля. Також у заході взяли участь представники Державної екологічної інспекції Карпатського округу, органів місцевої влади та громадськості.

“Специфіка зариблення фореллю – це копіткий процес, який відбувається в декілька етапів. Для забезпечення вищих шансів на виживання мальків, вселення проводиться не в одному місці, а розвозиться руслом річки з урахуванням ландшафтів, населених пунктів, зариблень минулих років тощо. Дякую за правильно організований процес усім, хто брав активну участь у вселенні водних біоресурсів”, – зазначив т.в.о. голови Держрибагентства Олег Баздуганов.


Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: