НОВИНИ

Туск не виключає введення ембарго на агропродукцію з росії

01.03.2024 09:12
4

Польща вивчить досвід Латвії щодо введення ембарго на імпорт агропродукції з росії і, можливо, незабаром здійснить аналогічні кроки. Про це повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

Про це під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Латвії Евікою Сілінею в четвер у Варшаві сказав глава польського уряду Дональд Туск.

Туск зазначив, що для нього важливою є думка латвійської колеги у контексті рішення Риги ввести ембарго на російські продукти, що було затверджено на рівні латвійського парламенту.

“Ми ретельно вивчимо це рішення Латвії і не виключаю, що Польща прийме відповідну ініціативу”, – наголосив Туск.

Він додав, що сьогодні обговорить це питання з польськими фермерами під час аграрного саміту у Варшаві.

“Я хочу, щоб всі це зрозуміли: надлишок збіжжя і продуктів в Польщі та Європі і нерівна конкуренція є не лише проблемою імпорту збіжжя і продовольства з України. Мало хто усвідомлює, що ринок в Європі і Польщі дестабілізується через продукти, які напливають з Росії та Білорусі, тому треба здійснити всі можливі кроки. І я дякую Евіці (Сіліня, прем’єр-міністр Латвії – ред.), що ми у Брюсселі разом переконуватимемо європейські інституції дуже серйозно зайнятися безпечними для наших країн нормативними актами щодо імпорту збіжжя і продовольства зі східних напрямків”, – підкреслив Туск.

Він додав, що Польща хоче допомогти Україні, але одночасно прагне стабілізувати ситуацію на ринках і захистити своїх фермерів.Перегляди: 33
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: