НОВИНИ

Туреччина виставила рахунок за деблокаду Чорного моря

09.06.2022 11:02
censor_social

Туреччина збирається купувати українське зерно, яке поки що заблоковане в портах, зі знижкою 25%. Такі поступки можуть стати своєрідною “платою” за те, що Стамбул сприятиме деблокаді Чорного моря, де зараз не можуть ходити судна через агресивні дії росії. Про це заявив міністр сільського та лісового господарства Туреччини Вахіт Кірішчі, пише Yeni Safak, пише agronews.ua.

Він також повідомив, що вже цього тижня у Стамбулі відбудуться переговори за участю України, Росії та ООН щодо зернових коридорів у Чорному морі.

“Є домовленості з Україною про закупівлю зерна з 25% знижкою… Проте вони стикаються з дилемою у питаннях безпечного експорту продукції і хочуть, щоб Туреччина виступила арбітром у цьому процесі. І Росія, і Україна нам довіряють”, – сказав Кірішчі.

Він уточнив, що знижка почне діяти, коли буде організовано безпечний експорт зерна з порту Одеси морем. Для цього порт та прилеглі води мають бути розміновані.

За словами міністра, Туреччина в цій ситуації стане гарантом того, що флот РФ не атакуватиме судна із зерном. “Як Туреччина, ми говоримо Україні: “Ви зможете вивезти продукти, Росія не нападе на вас, коли відкриється коридор”… Ми намагаємось бути мостом між двома країнами”, – заявив Кірішчі.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: