ВАЖЛИВО

Топ-10 законопроєктів, прийняття яких очікує аграрна спільнота – УКАБ

02.09.2020 17:02
podano-zakonoproekt-pro-zaprovadzhennya-mexanizmu-yedinogo-vikna-8451

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” підготувала ТОП-10 законопроєктів, розгляд та схвалення яких є важливим для аграрної галузі. Про це повідомляє пресслужба УКАБ, пише agronews.ua.

Як вважають в УКАБ, важливим є якнайшвидше прийняття законопроєкту № 2289 про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України — покликаний розблокувати ввезення зразків (одиничний зразок окремого препарату в дуже обмеженій кількості)  для державних випробувань та наукових досліджень у науково обґрунтованих обсягах відповідно до планів державних випробувань і наукових досліджень, що забезпечить суттєве покращення екологічної ситуації та підвищення продуктивності сільського господарства.

Законопроєкт № 2194 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» — прийняття законопроєкту забезпечить реалізацію земельної реформи, передасть функції з розпорядження землями територіальним громадам та збільшить надходження до місцевих бюджетів, зменшить бюрократичне навантаження у сфері землеустрою та надасть гарантії реалізації орендарями переважного права на придбання орендованих земель.

Законопроєкт № 2195 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони — має на меті підвищити прозорість у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності через запровадження продажу таких земель виключно на земельних торгах у формі електронних аукціонів через систему “Прозорро”, а також продаж приватних земель за бажанням їх власника на електронному аукціоні.

Законопроєкт № 3012-2  про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних с/г підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю) — прийняття законопроекту дозволить 40% таких земель законно передати в оренду на земельних торгах. Також прийняття законопроєкту забезпечить соціальну справедливість та надасть право на виділення земель працівникам ДП та соціальної сфери.

Законопроєкт № 2064  про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні — передбачає 25-річну оренду земель для закладання та вирощування виноградників та садів, що створить сприятливі правові умови для інвестування у виноградарство та садівництво.

Законопроєкт № 3131 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції — має на меті створити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель сільськогосподарського призначення та забезпечити рівно напружене оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками та користувачами.

Законопроєкт № 3295 про внесення змін до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції — передбачає удосконалення функціонування системи державної підтримки сільського господарства, усунення адміністративних перепон та витрат для сільськогосподарських товаровиробників при отриманні державної підтримки.

Законопроєкт №3680 про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння) — метою якого є необхідність усунути ряд положень, які ускладнюють проходження експертизи нових сортів рослин.

Законопроєкт №3318 про ветеринарну медицину та благополуччя тварин — розроблено з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин щодо захисту здоров’я та забезпечення благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів з урахуванням міжнародних зобов’язань України, зокрема в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

А також очікується найближчим часом подання законопроєкту про консолідацію земель,  що матиме на меті створення правової основи для здійснення консолідації земель с/г призначення з метою формування цілісних масивів земель та зниження адміністративних витрат аграріїв на управління земельними ресурсами.

“Учора розпочалася робота четвертої сесії Верховної Ради України ІХ скликання. УКАБ закликає народних обранців підтримати зазначені законопроекти, які мають на меті забезпечити формування сталих та прозових умов господарювання в сільському господарстві та створить передумови для прибуткової роботи галузі”, – йдеться у повідомленні.


Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: