ВАЖЛИВО

Суд заарештував активи консервного заводу на Черкащині

25.01.2023 13:19
351-1

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили засновника Кліщинського консервного заводу на Черкащині в організації пособництва державі-агресору. З 2014 року він координує діяльність своїх сільгосппідприємств на підконтрольній Україні території, а також у тимчасово окупованому Криму та Росії. Про це повідомляє пресслужба ДБР, пише agronews.ua.

За матеріалами ДБР Сосновський районний суд Черкас наклав арешт на майно заводу. Йде підготовка до передачі його АРМА.

Слідством встановлено, що після анексії півострова кримський підприємець переїхав до Києва. Він перереєстрував свої компанії на підконтрольній та тимчасово непідконтрольній території України відповідно до української та російської юрисдикцій. Це дозволило бізнесменові вести бізнес на тимчасово окупованій території, водночас сплачуючи податки та збори до бюджетів різних рівнів держави-агресора.

Завдяки наявності української реєстрації, підприємець організував незаконне постачання сільгосппродукції до Європейського Союзу. Нібито українські товари він експортував до Польщі через Росію та Білорусь. Таким чином він обходив санкції ЄС щодо заборони імпорту товарів, виготовлених у Криму.

До протиправної діяльності підприємець залучив членів своєї родини та менеджмент, які допомагали керувати 11 підприємствами на території України, тимчасово окупованого Криму та у Москві.

Співробітники ДБР ініціювали арешт майна колаборанта: 5 квартир загальною площею понад 500 кв. м, 9 земельних ділянок (понад 20 га), 60 автомобілів, 53 житлові та нежитлові приміщення, 11 товариств та підприємств, статутний капітал, який становить майже 8 млн грн.

Власнику заводу загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: