НОВИНИ

Суд розблокував приватизацію Сумихімпром

26.11.2023 13:16
sumyihimprom1

Фонд державного майна України (ФДМУ) домігся закриття провадження у справі про банкрутство ПАТ «Сумихімпром». Про це говориться у повідомленні відомства, пише agronews.ua.

21 листопада 2023 року за результатами судового розгляду у справі №5021/2509/2011 про банкрутство ПАТ «Сумихімпром» Господарським судом Сумської області було прийнято рішення: 

  • відмовити керуючому санацією ПАТ «Сумихімпром» у задоволенні його скарги на дії та рішення Фонду (щодо плану санації) та клопотання про продовження процедури санації; 
  • задовольнити клопотання Фонду про закриття провадження у даній справі про банкрутство ПАТ «Сумихімпром»; 
  • задовольнити клопотання Управління Мінюсту про закриття провадження у справі; 
  • закрити провадження у даній справі.

«Фонд  є власником «Сумихімпром» — володіє 99,995% акцій підприємства. У 2018 році урядом було прийнято рішення про включення акцій підприємства до Переліку об’єктів великої приватизації, та планувався їхній продаж на відкритому аукціоні. Рішення про приватизацію мало стати підставою для закриття провадження у справі про банкрутство, однак протягом останніх 5 років, щоб не допустити встановлення контролю держави над активами підприємства, представники структур, які де-факто контролювали «Сумихімпром», постійно подавали в різні судові інстанції клопотання про відкладення та зупинення розгляду справи. Вони оскаржували «проміжні» ухвали з процесуальних питань та умисно затягували судовий процес, щоб не допустити закриття справи про банкрутство і зірвати підготовку підприємства до приватизації. Однак фонд вжив усіх можливих заходів, навіть звертався зі скаргою до Вищої ради правосуддя і, зрештою, переміг», — зазначає перший заступник голови ФДМУ Денис Шугалій.

Наразі своїм рішенням Господарський суд Сумської області розблокував приватизацію і відновив контроль держави над підприємством, підсумували у відомстві. Перегляди: 304
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: