ТЕХНОЛОГІЇ

Створення клумби на невеликій ділянці

06.05.2024 19:58

Це захоплюючий та творчий процес, який дозволяє прикрасити вашу ділянку квітами та створити затишний куточок природи. Ось кілька кроків, які допоможуть вам створити чудову клумбу на невеликій площі.

  1. Почніть з вибору місця для клумби. Оберіть місце з доступом до сонця протягом більшої частини дня, оскільки більшість квітів потребують достатньої кількості світла для росту та цвітіння.
  2. Заздалегідь сплануйте розміри клумби, враховуючи розмір ділянки та кількість рослин, які ви плануєте висадити. На невеликій ділянці важливо вибрати не багато різновидів квітів, щоб не перенаселювати клумбу.
  3. Оберіть квіти, які підходять для вашої кліматичної зони та відповідають вашим вподобанням щодо кольору, розміру та аромату та часу цвітіння. Важливо також враховувати висоту рослин, щоб створити рівновагу та гармонію у клумбі. Краще розташовувати рослини від вищих до нижчих поступово, без різких перепадів.

Приклади комбінацій квітів

Почніть з планування розташування рослин на клумбі, враховуючи їхню висоту та взаємодію кольорів. Потім висадіть рослини відповідно до плану, дотримуючись рекомендацій щодо глибини та відстані між ними. 

Ми рекомендуємо розглянути такі рекомендації поєднань, ці квіти гарно виглядають разом та не конкурують за ресурси

  • Чорнобривці, мініатюрні троянди, лаванда, рудбекія, шафран
  • Петунія, мальва, айстр, строката лілія, жоржина
  • Гейхера, лілії, ехінацея, вероніка, гортензія
  • Лілія, червона м’ята, лаванда, чебрець, розмарин 
  • Хризантема, ромашка, базилік, тюльпан, ірис 

Додаткове обладнання для клумби

Щоб максимально зекономити місце на клумбі можна саджати квіти, які в’ються і для їх вертикального розміщення використовувати спеціальні сітки шпалерні для квітів. Це чудовий спосіб організувати ріст квітів у вертикальному положенні, що економить місце та надає оригінального вигляду саду чи клумбі. Слідкуйте за станом квітів на сітці-шпалері, видаляйте бур’яни та додавайте добрива за потребою. Також важливо вчасно підтримувати рослини, якщо вони потребують підв’язки або іншої підтримки.

Якщо ви маєте ділянку, яка знаходиться під прямим сонячним світлом протягом багатьох годин на день варто скористатись захисною сіткою від сонця. Розгорніть сітку над клумбою так, щоб вона створювала тіньовий куток для рослин. Це особливо корисно влітку, коли сильне сонце може пошкодити деякі види квітів. Сітка допоможе утримувати ґрунт від перегріву та допоможе зберегти вологу. Деякі сітки мають також захисні властивості від вітру, що допомагає зменшити його вплив на рослини та забезпечити більш стабільні умови для їх росту.

Насолоджуйтесь красою квітів та створіть гармонійний куточок природи прямо біля свого будинку.


Перегляди: 12
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: